Dárky na míru od Cavalieru

Módní konzultant Tereza Řiháčková

Dalším členem našeho týmu, kterého vám dnes představíme, je Terka Řiháčková. Najdete ji hlavně na Cavalier store v Brně. Přečtěte si, proč s námi spolupracuje, co ji baví a jak vidí svoji budoucnost. (Na první medailonek Marušky Vaškové se můžete podívat zde)

 

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den?

Každý můj pracovní den je jiný a to se mi na této práci líbí. I když pocházím z Brna a většinu času z týdne trávím právě tady, např. středy trávím v Praze a pátky zase jinde. Jezdím např. docela často směr Zlín a okolí. Nemusím se tedy bát žádného stereotypního sezení v kanceláři. Nemůže se stát, že mě má práce přestane bavit. Každý den se seznamuji s novými lidmi, kteří tvrdě pracují a jdou si po své cestě za úspěchem. Těší mě, že můžu být toho součástí a být jim jejich prodlouženou rukou do světa módy.

Módní konzultace
 

Kde jsi byla naposledy na dovolené?

Na začátku července jsem strávila několik dní ve slovinské Portoroži. Portorož je velice oblíbená turistická destinace. Nejčastěji sem jezdí na dovolenou návštěvníci z Česka, Slovenska nebo Ruska. Každý večer jsem byla překvapená, kolik kavalírů, tedy krásně oblečených galantních mužů tady i přes to neúprosné horko bylo. A jejich krásně oblékané partnerky v letních šatech je jen zdobily.
 

Která osobnost tě nejvíc inspiruje?

Mojí největší inspirací jsou pro mě moji klienti. Jsou to velice úspěšní lidé ve svém oboru, kteří si jdou za svým cílem. Ať už se jedná o regionální či zemské ředitele firem, špičkové kadeřníky nebo právníky, chtějí dělat a dělají pro svoji práci a svůj úspěch maximum a naše služba v podobě mé pomoci s vybráním vhodného outfitu je pro ně velkým přínosem. Zkrátka s tím nemusí ztrácet svůj už tak velmi drahocenný čas a tuto práci přenechají raději mě. Vždyť právě od toho tu pro ně jsem.
 

Který módní trend sis osvojila?

Nejsem zrovna člověk, který by se nechal lehce ovlivnit nějakým trendem. Veselé ponožky a dřevěné motýlky jsou fajn, já ale sázím vždy na klasiku. Nikdy přece nevíte, s jakým člověkem se potkáte a ne každý tyto trendy vždy bere. Na to udělat skvělý první dojem máte vždycky jen jeden pokus, tak ho nepropásněte. Za mě osobně vždy vyhrává na chlapovi košile a oblek nebo chinos kalhoty a vestička/blejzr.

Který módní trend nesnášíš?

Nejsem si jistá, jestli lze toto nazývat “modním trendem”, co ale opravdu nemám ráda, jsou košile s krátkým rukávem. Do businessu se dle mého opravdu nehodí. Lepší řešení je si rukávy vyhrnout a věřte mi, budete šik!

Jaký byl tvůj život než jsi začala pracovat v Cavalieru?

Práce v Cavalieru mi otevřela oči. Můj život před tím nikam nesměřoval. Nevěděla jsem, co chci v životě dělat, jakým směrem se ubírat, dokonce i školu jsem si vybírala co možná nejobecnější, abych výběr povolání mohla nechat “na pak”. Cavalier, tedy lidi, kteří mě obklopují, ze mě, původně velkého pesimisty, udělal člověka s obrovskou radostí do života. Tím životem se pro mě stal právě Cavalier.  Teď už vím, co chci, mám své cíle a plním si své sny. Cavalier mě v mém životě posunul dál o velký krok, který ani nevím, jestli by jinak někdy nastal. Jsem mu za to neskutečně vděčná.

Schůzka s klientem
 

Proč jsi se rozhodla pracovat v Cavalieru?

Celý koncept, který Maruška s Petrem vymysleli, se mi od začátku velice líbil. Služba módního konzultanta, tedy člověka, který se stará o vše spojené s image spoustě lidem opravdu trhá trn z paty a konečně nemusí žít v žádném kompromisu. Nehledě na to, že správně zvolený a padnoucí outfit dělá s psychikou člověka neskutečné divy. Jsou pak schopni lámat i skály. Pro mě byl Cavalier jasná volba, čekala jsem pouze, až se rozšíří i do Brna.
 

Co bys v módě chtěla změnit?

Spíš, než změny v módě, bych chtěla změnit způsob nahlížení na módu. Spousta lidí si totiž neuvědomuje, jak moc důležitý je první dojem, a že móda je toho nedílnou součástí. Trvá pouze 4 vteřiny, než si o vás člověk vytvoří první dojem a pak už se v tom jen utvrzuje. U mužů je 90% těla pokryto oblečením, proto věřím v to, že první dojem a správně zvolené oblečení si jdou ruku v ruce.

Oblek na míru a kalhoty
 

Jak vidíš svoji budoucnost za pět let?

Za pět let bych chtěla tuto službu posunout dál po České republice, aby byla zase o něco víc přístupnější dalším lidem. Kromě ale práce v Cavalieru, kterou beru jako práci na celý život, protože bych své klienty už nikdy neopustila, bych si chtěla založit nadaci a pomáhat tak lidem, kteří v životě neměli tolik štěstí, aby dostali to nejdůležitější - zdraví. Je to takový můj sen, protože jestli mě něco opravdu naplňuje, je to právě pomoc druhým. A nestačí mi jen přispívat na charitu, i když to dělám pravidelně. Chci se v tomto směru více angažovat a jednou někomu plnit sny nebo jim finančně či jakkoliv jinak pomáhat s léčbou a věcmi s tím spojenými.

Děkujeme Terce za odpovědi. Pokud byste měli ještě nějaké dotazy na Terezu (ať už ohledně práce v Cavalier nebo na potřebujete poradit se stylem oblékání), můžete jí napsat.

Pokud jste na stejné vlně jako Terka a naši další módní konzultanti, podívejte se na tuto stránku - tam se o spolupráci s námi dozvíte více informací a můžete nás kontaktovat pro osobní schůzku.


Komentáře k článku

Oblek

Váš první opravdový oblek

Vybrat konzultanta

Vybrat konzultanta

4 tvary klop

Knoflík s vygravírovaným
vlastním jménem

Ustřihlý rožek rukávu

150 druhů podšívek
přes 1000 druhů látek

Kontrastní knoflíkové dírky

Monogram