Jiří Petrák: Kompromis je základ politiky, ale pro osobní image je nepřípustný.

,,Štve mě, že Češi jsou zpravidla profesionálové v oblasti, které se věnují, jen jejich vychování a oblékání pokulhává. Díky tomu jsme pak západními zeměmi vnímáni dost rozpačitě. A to je něco, co chci změnit." - říká Jiří Petrák. 

V Cavalieru byste asi jen těžko hledali konzultanta s tak neotřelým stylem a vyhraněnými názory na image jako je právě Jiří, který pracuje na našem pražském salonu. Proto jsme se rozhodli vám dát tu příležitost ho také blíže poznat a zjistit v čem kokrétně svým klientům nejčastěji pomáhá a co ho na této práci baví nejvíce. 

  • Jiří, co konkrétně vás vlastně vedlo k tomu stát módním konzultantem? 

Baví mě měnit vizáž lidí a s tím i jejich psychické rozpoložení. Chci dělat svět elegantnějším a ČR zvlášť. Chtěl jsem pracovat s úspěšnými lidmi, od nichž se dá hodně naučit a kterým i já můžu něco předat. Baví mě obecně posouvat lidi dopředu a vylepšovat jejich image, protože skrze to se dá dosáhnout hodně. Jsem přesvědčen o tom, že šaty dělají člověka. Pro jednotlivce tak jeho oblečení funguje jako způsob komunikace, kterým do světa tlumočí svůj postoj a to, jak si sám sebe považuje. Člověk, který si neváží sám sebe, si nebude vážit ani ostatních. 

  • Kde cítíte, že jste klientům největším přínosem?

Šetřím lidem čas a mohu jim řešit něco, co oni řešit nechtějí. Dokážu svým zákazníkům rozšířit obzory v místech, kde by jinak tápali. Přidanou hodnotu vnímám v tom, že budu moct jednou říct, že jsem byl u toho, kdy malá skupina lidí začala měnit zevnějšky českých lidí.

  • S jakými problémy se tedy vaši zákazníci potýkají?

Nejčastěji s tím, že je nebaví nakupování oblečení, a hlavně nemají nikoho kompetentního, na koho by se v tomto ohledu mohli obrátit. Nemají také z čeho vybírat, neboť ve všech obchodech nabízejí to samé, příp. mají i nekonfekční postavu takže je problém s velikostí.

  • A nakonec - co byste vzkázal českým mužům?

Přemýšlejte aspoň trochu o tom, co nosíte. Říká to o vás víc, než si myslíte. Není nezbytné nosit drahé věci, ale především čisté a upravené. I z mála se dá udělat hodně.

Pokud vás Jiří zaujal, můžete jej kontaktovat přes jeho osobní profil, kde naleznete i jeho dosavadní tvorbu.

 


Komentáře k článku

Košile na míru

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek.

Vybrat konzultanta

prvek konfigurace

3 druhy zapínání

prvek konfigurace

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

prvek konfigurace

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

prvek konfigurace

8 druhů límců

prvek konfigurace

8 manžet, 5 fontů monogramů

prvek konfigurace

přes 300 druhů látek