Vánoční speciál #1 - Jak být nejlépe oblečeným mužem na firemním vánočním večírku

První adventní neděle je za námi a spoustě z vás se určitě ve schránce objevila nejedna pozvánka na vánoční večírek ať už firmy, ve které pracujete nebo některé z vašich partnerských společností. Jak tedy akci správně uchopit a udělat skvělý první dojem? 

Stejně tak, jak jsme vám radili při oblékání na svatby, nejvíce vám opět prozradí pozvánka. Pozorně si ji tedy přečtěte a zapátrejte, zda je někde zmíněn dress code. Pokud ne, nadhoďte to při obědu s kolegy a přesvědčte se o tom, v jakém duchu bude akce probíhat. 

U většiny firemních večírků se očekává, že dorazíte o něco ležérněji oblečení, než jak standardně chodíte do práce. Pokud do práce chodíte v obleku, oblečte se do smart casual outfitu. Pokud tak chodíte do práce, postačí vám košile a kalhoty. Vzhledem k tomu, že vánoční večírek je přece jen jednou do roka, bývá zde prostor outfit doladit do dokonalosti. 

Čas vánočních večírků je skvělý pro vyvětrání výraznějších barev, které máte ve skříni, ideální jsou právě barvy Vánoc jako červená a zelená. Pokud vyrážíte v blejzru, doplňte ho červenou kravatou nebo vzorovaným kapesníčkem a klidně i výraznější ozdobou do klopy, přece jen se nemusíte držet tolik při zemi, jako když vytváříte business outfit. Jestli jste fanoušek vzorů, můžete obléct tradiční tartan, ten už ovšem doplňte jednobarevnou košilí.

Pokud chcete tématiku dotáhnout do detailu a vyvětrat doplňky, které vám přes rok leží v šatníku, můžete outfit vyšperkovat třeba červeným sametovým motýlkem. Vánoční svetr se sněhulákem ze skříně radši nevytahujte nebo pokud už je venku, věnujte ho někomu, koho nemáte rádi.

Další možnost je zvolit ležérnější variantu v podobě jednoduchých kalhot a košile. Ve vánočním období krásně vyniknou drobné vzory, právě třeba na košilích můžete zvolit jemný puntík nebo drobnou kostku, klidně v červeno zelené vánoční variantě, pokud nechcete působit příliš barevně, oblečte přes košili jednovarevný pulover (svetr přes hlavu) nebo cardigan (propínací svetr), vzoru potom ukážete jen tak akorát. 


Přes celý outfit přehoďte elegantní kabát, který můžete doplnit vzorovanou šálou a koženými rukavicemi (ideálně v barvě bot). Stejně jako u každého outfitu, nezapomeňte na hezkou koženou obuv, formální oxfordky v tomto případě můžete vyměnit za zimní kotníčkové chelsea boots. 

Hledáte-li ideální dárek pod stromeček, darujte takový, který bude jedinečný. 

Košili si mohou ladit do těch nejmenších detailů, a ta jim Vás pak bude často připomínat. Poukaz na košili na míru je i skvělý tip, čím obdarovat vaše kolegy či obchodní partnery. 

Protože malé dárky upevňují velká přátelství. ♥️


Komentáře k článku

Košile na míru

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek.

Vybrat konzultanta

prvek konfigurace

3 druhy zapínání

prvek konfigurace

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

prvek konfigurace

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

prvek konfigurace

8 druhů límců

prvek konfigurace

8 manžet, 5 fontů monogramů

prvek konfigurace

přes 300 druhů látek