SVATEBNÍ SPECIÁL #2: Oblékněte formální svatbu v kostele

Stejně jako při výběru stylu vašeho svatebního oznámení dbáte na to, aby odpovídalo celému rázu svatby, u oblečení nevěsty i ženicha by to mělo být stejné. Formální svatba v kostele, která pokračuje do elegantního salonku na svatební hostinu bude vyžadovat jiný dress code snoubenců i svatebčanů než boho svatba na louce s uvolněnou hostinou ve stodole. Jaké jsou tedy varianty oblečení pro ženicha, které se na formální svatbu v kostele hodí nejvíce?

Smoking

Po ústupu fraku je smoking tím nejformálnějším oděvem, který si může ženich na svatbu obléct. Mimo úrovně formálnosti také zvažte, zda šaty nevěsty odpovídají stejnému dress codu. Koherentně bude ke smokingu působit zdobnější styl šatů s velkou sukní. Při výběru smokingu dbejte hlavně na skvěý fit, špatně padnoucí smoking totiž zkazí veškerou snahu i kdyby Vás stál celou výplatu. Pokud chcete investovat do obleku na míru a mít jistotu, že ho nadále unosíte, nejspíš pro vás bude lepší variantou černý oblek, který je trochu variabilnější. Ke smokingu oblečte jedině bílou košili, černého motýlka a všechno završte perfektně vyleštěnými černými lakýrkami.

Černý oblek

Černý oblek je synonymem variability. Pokud oblek neužijete do práce, ale jen občas na plesy, do divadla a na jiné slavnostní události, které probíhají večer, bude pro vás černý oblek tou nejlepší volbou. Košili k němu zvolte jedině bílou, ideálně v odstínu nevěstiných šatů, který vás potom hezky vizuálně prováže na fotkách.

Tmavý oblek

Berete se v kostele, s formálností to nechcete úplně přehánět a oblek byste potom chtěli vynosit i do práce? Oblečte se do tmavě modré nebo tmavě šedé, hnědá se na svatbu nehodí a tyto barvy se vám potom budou skvěle kombinovat i do budoucna. Menší formálnost barvy zase můžete vykompenzovat tím, že mimo saka a kalhot obléknete také vestu. 

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, doplňte ji bílou košilí a jednoduchou formální obuví. Z pohledu kravaty nebo motýlka a kapesníčku doporučujeme držet se spíše zpátky, protože kromě doplňků vás nejspíš bude zdobit i květinová butoniéra v klopě. Rozhodně se vyvarujte předvázaných načančaných kravat (regat), které spíš než na formálnosti přidají na nevkusu. Klasika vládne.

Za přečtení rozhodně stojí i první díl našeho svatebního seriálu, kde se dozvíte, jak provázat ráz celé svatby a vaše oblečení. 

Pokud chystáte svatbu a preferujete osobní radu pro sladění vašich outfitů, neváhejte se obrátit na některého z našich módních konzultatů, který vám pro váš den D pomůže vybrat jen to nejlepší. Jako takový malý předsvatební dárek pro vás na salonu máme poukaz v hodnotě 500 Kč na vaši první svatební košili na míru.


Komentáře k článku

Oblek

Váš první opravdový oblek.

Vybrat konzultanta

prvek konfigurace

4 tvary klop

prvek konfigurace

Knoflík s vygravírovaným
vlastním jménem

prvek konfigurace

Ustřihlý rožek rukávu

prvek konfigurace

150 druhů podšívek
přes 1000 druhů látek

prvek konfigurace

Kontrastní knoflíkové dírky

prvek konfigurace

Monogram