Nic nezkazí první dojem víc než ušmudlané polobotky

Každý správný kavalír ví, že kvalitní kožená obuv je základ jeho šatníku. O takový klenot ale musíte umět pečovat. Ani ty nejluxusnější boty, za které jste možná utratil poslední výplatu, vám nepomohou k lepší image, když nejsou perfektní.

Ne každý si může dopřát pohodlí u dvorního čističe bot, podívejme se tedy domácímu čištění na zoubek, aby se vám investice vrátila.

TRIKY:

- Model obuvi by měl být nadčasový, aby neplatilo prastaré úsloví „Tančil jedno léto“.

- Ke každé barvě obleku ladí jiná barva obuvi.

- Polobotky byste měli ladit s barvou pásku.

- Fajnšmekr ví, že vypadá stylově, pokud mu ladí i s páskem od hodinek a taškou či aktovkou.

PÉČE:

1. ČISTOTA NADE VŠE

Jako správný gentleman jistě víte, že čisté boty jsou Vaší vizitkou, proto bodem číslo jedna musí být jednoduše čistit, čistit, čistit!

Každodenní čištění

Netvrdíme, že čištění obuvi musíte věnovat hodiny. Stačí je každý den, než vyjdete ven, zkontrolovat, případně utřít hadříkem a v rychlosti přeleštit kartáčem.

2. KŮŽI MUSÍTE CHRÁNIT

Největším rizikem, kterému kožené boty v zimě vystavujeme, je vyschnutí kůže. Nemyslete si, že pokud jezdíte autem, problém se Vás netýká.

Déšť a sníh

Bohužel stačí pouze pár kroků v dešti, případně ve sněhu, a jakmile se obuv namočí, ač destruktivní vlivy nepůsobí na kůži, tak silně jako na syntetické materiály, může být životnost kůže ovlivněna.

Proto tím nejdůležitějším, co pro své milované boty můžete udělat, je správně a dostatečně často jim dodávat jakousi vláhu, kůži vlastní.

TIP: Přírodní prostředek s včelím voskem

Stejně jako na obuvi, i na ošetřujících prostředcích nedoporučujeme šetřit. Nejlepší jsou ty přírodní, nejlépe s obsahem včelího vosku, který je přirozeným impregnačním prostředkem a navíc vaší obuvi dodá zpět přirozený lesk a ještě je hezky navoní.

3. POZOR NA „SEŠMAJDANOU“ BOTU

I když Vás to možná nikdy nenapadlo, způsob, kterým si boty nazouváte je důležitější, než se může zdát.

Obouvací lžíce

Je to převážně kvůli nežádoucímu sešlápnutí zadní části obuvi, které silně narušuje estetický dojem, proto dělejte to, co je Vám nejpříjemnější. Používejte lžíci. Je to rychlé a pro obuv prospěšné.

4. ABY OBUV DRŽELA TVAR

Dalším artiklem, který nepochybně výrazně ovlivňuje životnost vaší obuvi a který je v poslední době opomíjený, je používat na boty napínáky.

Podle našeho známého mistra ševce je ideální nechat napínáky v botách alespoň 24 hodin, aby obuv správně vyschla a obnovila svůj přirozený tvar (nezačaly se tvořit praskliny apod.).

Kolik? Alespoň dva páry!

Nutností každého kavalíra je vlastnit alespoň dva páry, které bude obden střídat. Doporučujeme obměňovat černou a hnědou. Stejně jako nelze nosit jeden oděv na všechny příležitosti, tak i jeden pár bot málokdy stačí. Přečtěte si další článek, kde se dozvíte, jaké druhy bot by určitě neměly chybět v botníku kavalíra.

Potřebujete poradit s výběrem obuvi nebo si nevíte rady s laděním obleku a doplňků k vašim novým polobotkám. Zavolejte módní konzultantce Marii Vaškové na telefonní číslo 777 298 824 nebo napište na emailovou adresu info@cavalier.cz.

 


Komentáře k článku

Košile na míru

Šijeme pouze z nejkvalitnějších látek.

Vybrat konzultanta

prvek konfigurace

3 druhy zapínání

prvek konfigurace

15 barev nití pro ozvláštnění detailů

prvek konfigurace

3 Střihy
(Regular, Slim, Super slim)

prvek konfigurace

8 druhů límců

prvek konfigurace

8 manžet, 5 fontů monogramů

prvek konfigurace

přes 300 druhů látek