3 důvody, proč si pořídit oblek s vestou

V každé starší knize etikety pánského odívání naleznete věty typu: „Gentleman si nesmí sundat sako, aniž by pod ním byla nošena vesta." Nebo ,,Muž oděný pouze do košile je ve společnosti jako nahý.“ Což dokazuje, že oblek s vestou kdysi skutečně býval naprostou samozřejmostí pánského formálního oděvu.

Avšak v poslední době etiketa ustupuje konfekční výrobě a obleky se tak vyrábí především dvoudílné a tím se vesta z šatníku českých mužů postupně vytratila. Nicméně existuje hned několik důvodů, proč vestu vytáhnout zase na světlo světa.


1. Vesta perfektně tvaruje vaši siluetu, když na sobě zrovna nemáte sako.

Jak jsme zmínili už v začátku článku, podle etikety by muž neměl sundávat sako, pokud pod ním nemá vestu. Etiketa ovšem začíná ustupovat pohodlí, ale znáte ten pocit, když si sundáte sako a máte na sobě jen košili a necítíte se dobře? Vesta je řešením pro Váš problém. Narozdíl od pouhé košile skvěle vytvaruje vaši postavu a zároveň Vás v zimě zahřeje. 

2. Vestu nemusíte nosit jenom k obleku.

Pokud ze své vesty opravdu chcete dostat co nejvariabilnější využití, zvolte vestu, která je celá ze svrchního materiálu, bude tak vypadat dobře i třeba jen k džínům a košili.

3. Ozvláštní Váš šatník a můžete je mezi sebou i kombinovat.

Italští elegáni nám na inspiračních serverech každý den ukazují, že oblek s vestou z jiného materiálu je opravdu hit. Velmi variabilní volbou při výběru vašeho obleku je zvolit jednobarevnou látku pro kalhoty a sako a například kostkovanou pro vestu. Máte poté více variant jak oblek nosit.

Pokud si třídílný oblek, nebo jen vestu chcete sami navrhnout (vybrat látku, podšívku, knoflíky a všechny detaily) jsou vám naši módní konzultanti připraveni pomoci. Využít je můžete i nezjištně a to prostřednictvím webových stránek. Vybrat si u náš můžete z více než 1000 látek.

 


Komentáře k článku

Oblek

Váš první opravdový oblek.

Vybrat konzultanta

prvek konfigurace

4 tvary klop

prvek konfigurace

Knoflík s vygravírovaným
vlastním jménem

prvek konfigurace

Ustřihlý rožek rukávu

prvek konfigurace

150 druhů podšívek
přes 1000 druhů látek

prvek konfigurace

Kontrastní knoflíkové dírky

prvek konfigurace

Monogram